strona główna   indeks                                        Mateusz WISZNIEWSKI                                                            drzewo-grafik

(22.09.1968 - Łódź)

rodzice Wojciech Wiszniewski i Joanna Miłobęcka

   

   

   

                                               Mateusz z mamą                                                       Mateusz z tatą                     

         "Urodziłem się w rodzinie artystycznej. Moi rodzice byli artystami. Ojciec - reżyser filmowy, zmarł przedwcześnie, matka - artysta -plastyk, żyje i zajmuje się twórczością nadal. Od dziecka wychowywałem się w atmosferze twórczych zmagań i poszukiwań."   

 (fragm. "Wstępu" z książki Mateusza "Zrelaksuj się i żyj twórczo", Białystok 2001)

"Był u mnie dzisiaj (21.02.2000) Mateusz, syn Wojciecha - brata Włodzimierza (...) z niesfornego, ślicznego chłopaczka o czarnych lokach i długich rzęsach, wyrósł mężczyzna o urodzie Wiszniewskich: duży nos i czoło do pół głowy.". 

(List Kiki Wiszniewskiej z dn.28/02/2000 do Stana Wiśniewskiego)

   

    Mateusz Wiszniewski jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. W 1999 r. ukończył pierwsza edycję kursu arteterapii w Łodzi.
Od tego czasu zainteresował się różnymi formami rozwoju, edukacji i terapii przez sztukę, a zwłaszcza taniec. Posiada duże praktyczne doświadczenie w prowadzeniu zajęć i warsztatów. Od 1994 roku prowadzi zajęcia i warsztaty technik relaksacyjnych i wizualizacji. Od 1999 roku prowadzi zajęcia warsztaty i obozy z elementami tańca
terapeutycznego i różnych form terapii sztuką. Pracuje z wieloma formami twórczej ekspresji, technik relaksacyjnych i pracy z ciałem. Jest instruktorem improwizacji tańca i symboliki ciała i eksperymentalnego teatru improwizacji tańca oraz instruktorem ćwiczeń profilaktycznych i leczniczych Czi Kung Healing Dao i masażu. Skończył
kurs pracy nad uwalnianiem skutków traumy metodą TRE wywodzącą się z bioenergetyki Lowena oraz warsztaty leczenia traumy metodą Biodynamicznego oddechu. Brał udział w wielu warsztatach tańca terapeutycznego prowadzonych przez mistrzów tej dyscypliny w USA (Anny Halprin, Gabrielle Roth, Emilie Conrad). W swojej pracy inspiruje się amerykańskim nurtem arteterapii -terapii ekspresyjnych. We wrześniu 2014 ukończył szkolenie Zen Coaching i wprowadza elementy Zen Coaching do swojej pracy. Jest autorem autorskiego programu rozwoju osobistego przez sztukę i szkolenia dla instruktorów ATE. Do 2014 zostało ukończonych XII edycji. Stworzył program łączący arteterapie z elementami coachingu. Doktorat z zakresu antropologii tańca obronił na Uniwersytecie Ludzkim  w 2006 roku, na wydziale Socjologii Kultury. 

Oto jego strona www.mateuszwiszniewski.eu

Jest autorem kilku książek, bajek oraz licznych artykułów na temat arteterapii i tańca terapeutycznego:

1. "POTĘGA WIZUALIZACJI",  

2. "SAMOUZDRAWIANIE I PRACA NAD SNAMI"

3. "ZRELAKSUJ SIĘ I ŻYJ TWÓRCZO"

4. "UZDRAWIAJĄCY TANIEC" 

5. teksty i bajki: "DRZEWO PIEŚNI", "ALCHEMIK", "TĘCZA", "STWORZENIE TAŃCA", "ZJAZD", "MĄDRY NAUCZYCIEL", "SPOTKANIE Z MISTRZAMI" 

 

Mateusz prowadzi warsztaty terapeutyczne, tutaj można zobaczyć ulotki z kilku z nich >

 

***

Tomek Wiszniewski i Mateusz przy grobie ojca Wojciecha Wiszniewskiego.