powrót do  ZJAZD-strona główna                                                                                                                                      aktualizacja 25.07.2010

PIERWSZE RODZINNE SPOTKANIE

 WISZNIEWSKICH

12.06.2010 - Warszawa

 

        Aby utrzymać kontakty zawiązała się grupa, która zaproponowała aby w miejsce aktualnie brakujących ZJAZDÓW RODZINNYCH zorganizować RODZINNE SPOTKANIE.

        W trakcie organizacji padały liczne pytania o genezę jak i skład osobowy "grupy", odpowiedź była jedna: 

"Pewnego dnia (brak notatki) Marek zadzwonił (zapis nieczytelny) do Tomka, następnie Tomek zadzwonił do Grzecha (również brak notatki i zapis nieczytelny) i tak powstała nieformalna grupa robocza RODZINNEGO SPOTKANIA" 

[część historii zawiązania się grupy znam z opowiadań, nie mam na to dokumentów - G. G.]

        Po wielu dniach niepewności, licznych telefonach i listach e-mail, udało się! Spotkanie odbyło się w Restauracji U kucharzy przy ul. Ossolińskich 7 w Warszawie uroczystym obiadem o godz. 15.00. Rozmowom i śmiechom nie było końca. Po części oficjalnej ( z pełnymi brzuchami) uczestnicy spotkania przenieśli się do patio, gdzie w dalszym ciągu trwały gwarne rozmowy, wspomnienia i "prelekcje o sobie".  

        Bardzo miłym akcentem spotkania była obecność pani Wandy Wiśniewskiej z Konina, która opowiadała o swoich poszukiwaniach genealogicznych, licznych podróżach po kościołach, archiwach i cmentarzach.  Przekazała dokumenty o naszej rodzinie, które udało się jej znaleźć przy okazji poszukiwania swoich krewnych, jak i te, które zostały zgromadzone "na zamówienie". Zgodnie z decyzją i zgodą członków rodziny koszty poniesione podczas gromadzenia dokumentów zostały sfinansowane z FUNDUSZU WISZNIEWSKICH.

        Na koniec spotkania okrojona już grupa udała się na spacer po Warszawskiej Starówce, by  podziwiać Zygmunta i jego Kolumnę, Rynek oraz rosnący w oddali Stadion. Nieliczni spoglądając na Zamek Królewski (szczególnie Ci, którzy marzą o odkryciu "szlacheckich korzeni") mówili: "My tu jeszcze wrócimy!!!"

Zdjęcia ze spotkania >>>

Organizatorzy spotkania:

Scenariusz i reżyseria

Dział promocji i PR

Dział Techniczny

Tomasz Wiszniewski

Grzegorz Giżewski 

Marek Wiszniewski

Obecni na spotkaniu:

Blomgren Krystyna, Giżewska Barbara, Giżewska Zofia, Giżewski Grzegorz, Giżewski Tomasz, Jarząbek Iwona, Jarząbek Karolina,  Jańczewska Beata, Jańczewski Dominik, Jańczewski Szymon, Jezierska Małgorzata, Kowalewska Elżbieta, Kurmin Artur, Matusewicz Anna, Szredzińska Krystyna, Wiszniewska Elżbieta, Wiszniewska Halina, Wiszniewska Iwona, Wiszniewski Andrzej, Wiszniewski Marek, Wiszniewski Sławomir, Wiszniewski Tomasz, Wiśniewska Wanda.  chyba nikogo nie pominąłem ;) - G.G.

[Grzegorz Giżewski, lipiec 2010]