strona główna   indeks                          Anna STACHOWICZ                          drzewo-indeks

(27.09.1958 - Kraków)

rodzice Barbara Ciechanowska i Antoni Stachowicz

mąż Andrzej Mazur

(26.04.1959 - Słupsk)

3 dzieci:

KATARZYNA

KAROLINA

BARBARA

                                                         

 

Ania wpatrzona w Andrzeja,

 a Andrzej wpatrzony w obraz.

Święta z rodziną: tata Anny Antoni, Anna, córka Karolina i bratanica Wiktoria Stachowicz. Kraków ? (A. Mazur)

Od lewej: Ania, Basia Giżewska, Agnieszka i Ania Matusewicz, a na ścianach "dzieła" Ani i Andrzeja Mazur.       (Ustka, sierpień 2002)

Anna urodzona w Bielsku Białej, wychowana i wykształcona w Krakowie. Studiowała grafikę, a potem formy przemysłowe na ASP w Krakowie. Uzyskała dyplom w roku 1988 w katedrze kolorystyki. Zajmuje się malarstwem, grafiką użytkową, ilustracją książkową i projektami grafiki książkowej. Brała udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. W 1997 dostała wyróżnienie na pokonkursowej wystawie "Postawy roku '89", w 1998 nagroda Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Ustki. Prace w zbiorach instytucji i osób prywatnych w Anglii, USA, Kanadzie, Niemczech, Holandii, Francji. Praca pedagogiczna w szkole oraz prowadzenie placówki kulturalnej. W 1997, wraz z mężem, założyła Otwartą Pracownię Plastyczną w formie Galerii Autorskiej. Twórczość w dziedziny wzornictwa reprezentowana realizacjami ołtarza w kaplicy MW w Ustce oraz wielu wnętrz użytku publicznego. Uprawia malarstwo, szczególnie techniki "papierowe" pastel i akwarela.

Andrzej urodzony w Słupsku. Dyplom ASP w Krakowie w 1985 roku. Absolwent Liceum Plastycznego w Wiśniczu. Studia na wydziale form przemysłowych ASP w Krakowie. Dyplom w 1985 roku w katedrze Jana Kolanowskiego. Zajmuje się wzornictwem przemysłowym, malarstwem, grafiką, projektowaniem biżuterii. W latach 1991-1992 przebywał w USA wystawiając swoje prace w Galeriach w San-Selito i Berkley. Organizator wystaw i działań  artystycznych. Od 1991 do 1996 wiceprezes Oddziału Słupskiego ZPAP. Wystawa indywidualna w Moers (Niemcy). Laureat nagrody wojewody słupskiego w Konkursie "Postawy Roku '97", wyróżnienie Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Ustki za działalność Galerii Autorskiej w 1998 roku. Głównym przedmiotem jego twórczości jest człowiek i jego kondycja, sylwetki ludzkie, samotne lub splecione w teatralnych gestach, zdeformowane lub zdekomponowane, wykazujące rozpacz, bezsilność, ból, a także tkliwość i miłość, umieszczone w abstrakcyjnej przestrzeni, atakują stając się samodzielnymi komponentami przestrzeni obrazu.

Wystawa na 6 Festiwalu Filmowym i Artystycznym - Kazimierz Dolny 4-13.08.2000